Skip Ribbon Commands
- محتویات اصلی صفحه
SharePoint
حضور فعال مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال در چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب ایرانی (سنتی)

 

افتتاحیه چهارمین جشنواره و  نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی فناوری رئیس جمهور ، مهندس محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی، دکتر کاظم خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی،  دکتر محمدحسن عصاره رئیس موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر ونهال و دبیر علمی و اجرایی این جشنواره دوشنبه 21 آبان سال جاری در محل مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار شد.

مهندس محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی در مراسم افتتاحیه چهارمین نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب ایرانی با اشاره به ضرورت بهره مندی از ظرفیت های بیشمار گیاهان دارویی، هدف از برگزاری این نمایشگاه را ارائه زنجیره تولید و ایجاد ارزش افزوده در صنعت گیاهان دارویی دانست.

دکتر محمدحسن عصاره دبیر ستاد توسعه فناوری های گیاهان دارویی، برگزاری این نمایشگاه را مصداق کامل شعار "حمایت از کالای ایرانی" دانست و ضرورت های توجه به صنعت گیاهان دارویی را یادآور شد. وی با اشاره به اینکه صنعت گیاهان دارویی، نیاز به جهش در ایجاد ارزش افزوده دارد بر تولید مواد اولیه استاندارد برای استفاده در مصارف صنعتی تاکید کرد. دکتر عصاره با اشاره به استقبال گسترده دانش آموزان در این دوره از جشنواره، سلامتکده طب ایرانی (سنتی)، فن بازار (نوآوری های صنعت گیاهان دارویی) و نمایش گیاهان زنده (هربراتوم) را از دیگر بخش های چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی برشمرد. دبیر ستاد توسعه گیاهان دارویی با اشاره به حضور 170 شرکت دانش بنیان در این نمایشگاه، از رونمایی 48 طرح فناورانه جدید در حوزه گیاهان دارویی خبر داد و ابراز امیدواری کرد برگزاری این جشنواره با موفقیت در عرضه تجاری – اقتصادی و فرهنگی گیاهان دارویی، بتواند گامی در راستای حمایت از این صنعت بردارد.

شایان ذکر است مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر ونهال با ارائه دستاوردهایی از جمله گواهی محدود بذر گیاهان دارویی، دانش فنی تکثیرتجاری برخی گونه های بومی عناب، تدوین 8 استاندارد تولید بذر گیاهان دارویی، صدور 13 فقره مجوز تولید بذر و اندام های تکثیری گیاهان دارویی در نمایشگاه حضور فعال داشت.​

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال می باشد.