شرکت مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال در ننمایشگاه توانمندیهای شرکت های دانش بنیان در حوزه های زیستی

روز چهارشنبه پنجم آبان‌ماه سال 1400، نمایشگاهی از توانمندیهای شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های زیست‌محیطی در محل نمایشگاه دائمی ایران ساخت برگزار گردید. در این نمایشگاه، 30 شرکت دانش‌بنیان که با استفاده از حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به فناوری‌های مرتبط با حوزه زیست محیطی دست یافته‌اند، شرکت داشته و یافته‌های خود را عرضه نمودند. آقای دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به فناوری‌های متنوع تولید شده در حوزه محیط زیست از سوی شرکت‌های دانش بنیان، خاطر نشان کرد: محیط زیست جزو حوزه‌هایی است که از فناوری‌های پهپاد و ماهواره برای فرایند پایش تا برقی سازی استفاده کرده و برای جلوگیری از ریزگرد فعالیت‌هایی را در حوزه توسعه کشت گیاهان خاص و مالچ‌های زیستی اجرایی می‌کند.

در بخش دیگری از این مراسم، آقای دکتر سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از استقبال و حمایت از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان گفت و ادامه داد: برای پررنگ‌تر کردن نقش شرکت‌های دانشبنیان و خلاق در حوزه محیط زیست‌ آماده هستیم و سرفصل‌های حمایت از این شرکت‌ها در آستانه اجرایی شدن است. رییس سازمان محیط زیست با اشاره به این‌که شکاف میان فناوری و محیط زیست به کمک نوآوری‌ شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق از میان برداشته شده است، افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، مسئولانه و حمایتگرانه تولیدات خود را سازگار با محیط زیست انجام می‌دهند و با استفاده فناوری‌های دیجیتال و هوشمندسازی هستند، نقشی اثرگذار در حفظ محیط زیست ایفا می‌کنند.

در این نمایشگاه، مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر با معرفی دو دستاورد مهم در حوزه بیابان‌زائی و ریزگردها (تولید نشای گیاه کاپاریس اکوتیپ‌های بومی) و استفاده از آب‌های شور و آب دریا برای تولید محصول (تولید بذر و نشای سالیکورنیا) در این نمایشگاه حضور داشتند و آقای مهندس صمد مبصّر مجری هر دو طرح، توضیحاتی را به معاونین محترم رئیس جمهور و سایر بازدید‌کنندگان از نمایشگاه ارائه کردند.

 
تاریخ:
1400/08/09
تعداد بازدید:
161
منبع:
اداره روابط عمومی و امور بین الملل مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق محتوای این سایت متعلق به مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال می باشد.
Powered by DorsaPortal