تحقق 95 درصدی تعهد استان قزوین در تولید بذر

در جلسه ای که روز یکشنبه مورخ 23 مرداد با حضور میثم پیله فروش معاون امور اقتصادی استاندار قزوین ، رضا افلاطونی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین و صمد مبصر معاون کنترل و گواهی بذر موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر کشور و احمدی فر و یوسفی مدیران گروه بذر و گندم معاونت زراعت و سایر معاونان و مدیران ستادی سازمان جهاد کشاورزی حضور داشتند در خصوص راه اندازی سامانه الکترونیک نظارت بر تولید و توزیع بذر موضوعاتی به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

در ادامه، حین بازدید از شرکت فرآوری بذر دشت جاوید دولت آباد، با حضوررییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، معاون کنترل و گواهی بذر موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر کشور و نیز معاون امور اقتصادی استاندار قزوین به تحقق 95 درصدی از تعهد این استان در تولید بذر بر اساس برنامه‌های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی اشاره شد.

افلاطونی اذعان داشت: افزایش کمی و کیفی بذر استان قزوین از ابتدا در اولویت کار سازمان جهاد کشاورزی بوده و اکنون عملکرد بسیار خوبی برجا گذاشته است و همچنین بارش 250 میلی متری نزولات جوی در قزوین وضعیت این استان را نسبت به خیلی از نقاط کشور در شرایط مساعدی قرار داده که می‌توان برای آن در حوزه تولیدات دیم برنامه ریزی کرد.

وی افزود : ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه کشت دیم در استان قزوین وجود دارد که با یک برنامه‌ریزی مدون می‌توان آن را توسعه بخشید.

 
تاریخ:
1401/05/26
تعداد بازدید:
178
منبع:
اداره روابط عمومی و امور بین الملل
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق محتوای این سایت متعلق به مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال می باشد.
Powered by DorsaPortal