بازدید وزیر جهاد کشاورزی به همراه رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از دستاوردهای مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی

دکتر کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی و دکترکامبیز بازرگان معاون و زیر و رییس سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی به همراه استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مقامات استانی، از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و آموزشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی در ایستگاه تحقیقات محمدیه این مرکز بازدید کردند و از نزدیک با پژوهشگران و جمعی از کارکنان این مرکز از جمله کارشناس مسئول واحد استانی مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال دیدار کردند. آشنایی با ظرفیت‌های تحقیقاتی مرکز، رصد شرایط موجود و بررسی راه‌های توسعه خدمات به کشاورزان در این مرکز از جمله اهداف این بازدید بود. در بدو ورود مهندس مقری رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی ضمن ابراز خرسندی از این سفر و خوش آمدگویی به مهمانان به ویژه وزیر محترم جهاد کشاورزی، اظهار امیدواری کرد این سفر منشا آغاز حرکت های نو در عرصه تولید محصولات کشاورزی در استان باشد.

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی در سال 1394 با هدف تمرکز و توسعه فعالیت های تحقیقاتی و آموزشی بخش کشاورزی و منابع طبیعی با ادغام دو مرکز تحقیقات و آموش کشاورزی سابق استان تشکیل شد. وجود نیروی انسانی ماهر و متخصص با مدارج علمی بالا، برخورداری از امکانات و تجهیزات فنی و آزمایشگاهی تحقیقاتی و آموزشی، وجود کلیه امکانات پژوهشی و آموزشی از شرایط این مرکز می باشد.واحد ثبت و گواهی بذر و نهال نیز در این مرکز در زمینه کنترل و گواهی بذر و نهال فعالیت می نماید. آقای دکتر خاوازی و همراهان از این واحد بازدید نموده و از نزدیک با وظایف و عملکرد این واحد آشنا شدند.

ضمنا دکتر خاوازی بر لزوم احداث احداث باغ مادری و باغ ذخایر ژنتیکی زرشک و عناب در خراسان جنوبی با وجود شرایط اقلیمی تاکید داشتند.

 

تاریخ:
1399/07/23
تعداد بازدید:
241
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق محتوای این سایت متعلق به مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال می باشد.
Powered by DorsaPortal