حضور فعال مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال در بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

 

بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار با حضور موسسه های مادری و تک محصولی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی از روز سه شنبه 23 آذر لغایت جمعه 26 آذر در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار گردید .

 

مراسم افتتاحیه این همایش با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، دکتر زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر خیام نکویی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و برخی از معاونان پژوهشی دیگر وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، دانشگاه ها و روسای پژوهشگاه ها و مؤسسات پژوهشی کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

غرفه دستاوردهای علمی، پژوهشی و فناورانه موسسه های مادری و تک محصولی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در فضایی به مساحت 145مترمربع، با حضور دکتر سیدمجتبی خیام نکویی معاون وزیر جهاد کشاورزی و روسای موسسه های تحقیقاتی سازمان، افتتاح و مورد بازدید قرار گرفت و از زحمات مسوولان غرفه ها برای شرکت فعال در نمایشگاه تقدیر گردید.

 

سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی امسال نیز با همکاری کلیه موسسه ها و مراکز تحقیقاتی ملی خود، پررنگ تر از سال های گذشته در نمایشگاه هفته پژوهش شرکت نمود و 177عنوان دستاورد پژوهشی، فناوری و دانش فنی و سایر توانمندی های جدید خود را در فضای 145 متر مربع برای نمایش ارائه داد.

شایان ذکر است مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال  با ارائه شش دستاورد تحت عناوین پوشش دهی بذر یونجه به روش لایه نازک با باکتری سینورایزوبیوم ملیلوتی، حجیم کردن (پلت) بذر یونجه تلقیح شده با باکتری، تولید بذر پوشش دار (پلت شده) مرزه، آنتی بادی های نوترکیب علیه ویروسهای سیب زمینی، تولید ارقام سالم از 18 رقم بومی زردآلو در کشور و پوشش دار کردن نازک بذرگندم در این نمایشگاه حضور فعال و پر ثمر داشت.

 
تاریخ:
1400/09/27
تعداد بازدید:
102
منبع:
اداره روابط عمومی و امور بین الملل مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق محتوای این سایت متعلق به مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال می باشد.
Powered by DorsaPortal